THE LANGUAGE ADVANTAGE

Lekcje języków online. Dlaczego warto?

Jeśli  od dawna chcesz się nauczyć lub podszkolić język obcy, lecz ciagle nie możesz znaleźć wystarczająco dużo czasu na dojazdy do nauczycieli lub do szkół językowych, warto rozważyć lekcje online. Od jakiegoś czasu taka forma nauki nabiera rozpędu i jest coraz częściej wybierana przez kursantów. Ja sama jeszcze kilka lat  temu nauczałam wyłącznie face to face. Nie zdawałam sobie nawet sprawy z zalet zdalnego nauczania, zarówno dla ucznia jak i dla lektora. Od ponad roku prowadzę zajęcia prawie wyłącznie online. Patrząc na postęp moich uczniów oraz wzajemną satysfakcję z takiej formy zajęć, już wiem, że warto.

O nieśmiałości i blokadzie językowej, która czasami łatwiej pokonać online słów kilka.

Wielu z nas boi się wypowiadać w obcym języku ze strachu na potencjalną ocenę przez innych. Boimy się krytyki i wytykania nam błędów językowych.

Dla niektórych osób, nawet tych znających język obcy bardzo dobrze, używanie go w praktyce i wypowiadanie się w nim bywa na początku bardzo stresujące. Na szczęście bardzo często zajęcia online pomagają zminimalizować taki stres. Wirtualne lekcje sprzyjają osobom nieśmiałym w łatwiejszym wypowiadaniu się w języku obcym. Możliwość pozostania we własnym domu, lub jakimkolwiek środowisku kojarzącym się im z poczuciem bezpieczeństwa i komfortu pomaga w tzw. ‘’otworzeniu się’’. Zajęcia online pozwalają uczniowi pozostać w strefie komfortu i pracować z nauczycielem w bezstresowej atmosferze.

Czas to pieniądz jak mawiają, a wirtualna nauka może się odbywać prawie gdziekolwiek jesteśmy, w domu czy w trakcie podróży dookoła świata.

Zajęcia online są dużą oszczędnością czasu. Nie musimy go tracić na dojazd oraz stanie w korkach. Bywają dni kiedy nie możemy lub nie mamy ochoty wychodzić z domu, lub mamy tak napięty grafik, że liczy się każda minuta. Nie zawsze też jesteśmy dyspozycyjni, a czasami zdrowie nie pozwala nam na korzystanie z zajęć stacjonarnych.  Czy Wam też zdarzało się odpuścić zajęcia w szkole językowej właśnie ze względu na brak czasu lub problemy zdrowotne? Zdecydowanie łatwiej jest podjąć naukę online, gdzie przy indywidualnych lub nawet grupowych wirtualnych zajęciach możemy się zalogować na skype czy zoom gdziekolwiek jesteśmy, możemy to zrobić nawet z telefonu pomiędzy spotkaniami biznesowymi. Zdarza mi się prowadzić kurs konwersacyjny lub przygotowanie do rozmowy o pracę po angielsku po prostu przez telefon. Ponadto trenerzy językowi bardzo często dostosowują się do swoich uczniów i godziny takich lekcji bywają bardzo elastyczne, co jest korzystne dla zabieganych osób. Zaoszczędzony czas na dojazdach możemy poświęcić na różne przyjemne rzeczy lub dodatkowa pracę nad językiem obcym poza zajęciami z lektorem. Same plusy 🙂

Masz większy wpływ na to jak będą takie lekcje wyglądały i to Ty wybierasz nauczyciela.

W internecie mamy ogromna ofertę zajęć językowych. To Ty wybierasz z kim chcesz takie lekcje mieć i decydujesz jak one będą wyglądały. Nie musisz się ograniczać do gotowego scenariusza zajęć, jakie są często oferowane w stacjonarnych szkołach językowych. Jest mnóstwo lektorów językowych, którzy prezentują swoją ofertę w internecie. Jest łatwiej znaleźć i wybrać nauczyciela, którego oferta, doświadczenie, styl pracy i osobowość pasuje właśnie Tobie. W trakcie konsultacji online oraz lekcji możesz na bieżąco ustalać swoje cele językowe i modyfikować przebieg zajęć.

Jeśli jesteś ciekawa/ciekawy mojej oferty zajęć online serdecznie zapraszam do kontaktu! Ustalimy szczegóły telefonicznie i mam nadzieję uda mi się Cię przekonać do plusów takiej formy nauki.